اسید تراپی

اسید تراپی

در شبکه های اجتماعی به اشتراگ بزارید:

واتساپ

اسید تراپی چیست

اسید تراپی روشی برای لایه برداری پوست است که با هدف حذف لک، جای جوش و چین و چروک انجام می گیرد. در اسید تراپی پوست از محصولات اسید میوه یا AHA استفاده می شود. این نوع از اسیدها قادر هستند سلول های مرده پوست را تخریب کرده و پوست را برای بازسازی آماده کنند.

نتیجه حاصل از اسید تراپی داشتن پوستی صاف و شاداب است. اسید تراپی کلاژن سازی پوست را افزایش داده و از پیری پوست جلوگیری می کند. آبرسانی پوست از دیگر مزایای مهم اسید تراپی است که موجب طراوت پوست می شود.

 

اسید تراپی صورت چیست :

تکنیک اسید تراپی را می توان برای لایه برداری نقاط مختلف بدن به کار برد. اما اسید تراپی پوست صورت، رایج ترین کاربرد لایه برداری با اسید میوه است. اسید تراپی صورت موجب شفافیت و یکرنگی پوست صورت شده و منافذ باز پوست را از بین می برد. اسید تراپی علاوه بر پوست صورت، گاهی برای رفع تیرگی زانو و آرنج نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

اسید تراپی پوست چگونه انجام می شود :

اسیدتراپی را می توان به دو شکل انجام داد:

 

اسید تراپی در خانه :

تهیه محصولات لایه بردار AHA از داروخانه به راحتی امکان پذیر است. این محصولات را می توان بدون نیاز به تجویز پزشک تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد. اسید تراپی در خانه با عمق کم و با سرعت پایینی انجام می گیرد.

 

اسید تراپی در مراکز درمانی :

اسید تراپی پوست را می توان با مراجعه به کلینیک های زیبایی انجام داد. در این روش، لایه برداری با عمق بیشتری انجام گرفته و نتیجه آن با سرعت بیشتری قابل مشاهده خواهد بود.

 

اسید های مورد استفاده در اسید تراپی :

اسید تراپی را می توان با استفاده از اسیدهای بهداشتی مختلف انجام داد. انتخاب نوع اسید برای اسید تراپی با توجه به نوع پوست و شدت آسیب پوستی انتخاب می شود. برخی از اسیدهای مورد استفاده در اسید تراپی عبارتند از:

  • اسید لاکتیک: این اسید برگرفته از شیر است و برای لایه برداری ملایم مناسب است. افرادی که دارای پوست خشک و حساس هستند و نیاز به لایه برداری عمیقی ندارند، می توانند از این اسید استفاده کنند.
  • اسید سالیسیلیک: این اسید از پوست بید گرفته می شود. اسید سالیسیلیک برای افراد دارای پوست چرب مناسب است. این اسید لایه برداری عمیق و با نفوذی انجام داده و آسیب های پوستی را به خوبی از بین می برد.
  • اسید سیتریک: سیتریک اسید برگرفته از مرکبات است و یک لایه بردار ملایم محسوب می شود. این لایه بردار برای رفع تیرگی پوست و روشن سازی پوست مفید است.
  • اسید مالیک: اسید مالیک از میوه سیب گرفته می شود. این اسید گزینه خوبی برای پوست های حساس است؛ چراکه لایه برداری را سطحی انجام می دهد.
  • تارتاریک اسید: تارتاریک اسید را از میوه موز یا انگور می گیرند. این نوع اسید، لایه برداری خفیفی روی پوست انجام می دهد و موجب شفافیت ظاهری پوست می شود. افراد دارای پوست خشک می توانند از این لایه بردار استفاده کنند.

 

مراقبت های بعد از اسید تراپی :

لایه برداری پوست عملی است که به دقت و ظرافت بالایی نیاز دارد. زمانیکه لایه بردار به درستی انتخاب نشود و اصول لایه برداری رعایت نشود، نتیجه ای معکوس به دست خواهد آمد. از همین رو، برای انتخاب درست لایه بردار بهتر است از یک متخصص زیبایی متبحر مشورت گرفت.

مهمترین مراقبتی که بعد از انجام لایه برداری مورد نیاز است، استفاده از کرم ضد آفتاب است. پوست لایه برداری شده به هیچ عنوان نباید زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. در غیر این صورت پوست با آسیب های جبران ناپذیری خواهد شد.

 

گفتنی است که لایه برداری به روش اسید تراپی با درصدهای مختلفی از اسید انجام می گیرد. اسید تراپی با درصد اسید بالا، بیشتر مناسب پوست های چرب است. افرادی که پوست خشک و حساسی دارند، بهتر است از لایه بردار ملایم تری استفاده کنند.

 

اسید تراپی مو چیست :

در ترمیم موهای آسیب دیده نیاز به ویتامین ها، پروتئین ها و اسیدها داریم. بنابراین تکنیک اسید تراپی علاوه بر پوست صورت و بدن، می تواند برای ترمیم مو نیز کاربرد داشته باشد. البته فرایند اسید تراپی مو در مقایسه با اسید تراپی پوست کاملا متفاوت است.

در اسید تراپی مو، موهای سر با مواد اسیدی مخصوص پوشانده می شود. اسید تراپی مو شکستگی مو، زبری و وزی مو را برطرف کرده و مو صاف و لطیف می شود. دریافت مواد مغذی توسط مو مهمترین هدف از اسید تراپی مو است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *